Co należy wiedzieć przed inwestycją w posadzkę żywiczną wysokiej klasy?

Wprawdzie na posadzki żywiczne decydujemy się dość często, bo nie jest już bowiem żadną tajemnicą, że nie są to już tylko i wyłącznie posadzki przemysłowe. Dziś i to z powodzeniem stosuje się je także w budynkach mieszkalnych i wydaje się, że po takie rozwiązania technologiczne będziemy w nich sięgać coraz częściej. Skoro tak warto przyjrzeć się im nieco bliżej. Co zatem trzeba wiedzieć, przed decyzją o postawieniu na posadzki z żywicy wysokiej klasy?

Dwa rodzaje posadzek

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że najtańsza posadzka to wylanie betonu. To wszystko prawda, choć trzeba pamiętać, że takie rozwiązanie nie wszędzie będzie skuteczne. Skoro tak do nawierzchni betonowych dodaje się warstwy żywic. Tak oto powstaje posadzka epoksydowa lub też poliuretanowa.

Najważniejsze jest tutaj to, że takie posadzki z żywicy charakteryzują się wysoką odpornością na działanie czynników chemicznych. Poza tym musimy pamiętać, że są one odporniejsze od betonu, jeśli pod uwagę mielibyśmy wziąć ścieranie. Tym samym idealnie nadają się one do sektora spożywczego, kosmetycznego, pod hale magazynowe, działy spedycyjno – transportowe, a także do branży przemysłowej, jak również budownictwa mieszkalnego.

Cienkie lub grube

Jeśli mielibyśmy dokonać innego ich podziału, to zwrócilibyśmy tutaj uwagę na posadzki cienkowarstwowe i grubowarstwowe. Do własnych mieszkań wystarczające będą te pierwsze, gdyż posadzki grubowarstwowe zaleca się do pomieszczeń o sporym obciążeniu.