Jak czyścić posadzki żywiczne?

O podłogach żywicznych jest u nas coraz głośniej, choć oczywiście nie możemy powiedzieć, aby było to ich apogeum popularności, bo to rzecz jasna jeszcze przed nami. Nic w tym jednak dziwnego. Trzeba mieć bowiem na uwadze, że podłoga żywiczna jest trwała, odporna na uszkodzenia, a przy tym higieniczna. Wielu zauważa, że jest ona także łatwa do utrzymania w czystości. Czy rzeczywiście jest to prawda?

Brak miejsca dla brudu

Zauważmy tutaj, że takie posadzki z żywicy, do których zaliczamy posadzki poliuretanowe lub też epoksydowe są pozbawione fug. Jest to na tyle rozwiązanie skuteczne, że nie ma tutaj miejsca na brud i kurz, co już samo w sobie jest sporą korzyścią. Poza tym nie przenikają przez nią związki chemiczne, a więc nie ma obaw o to, że powstaną na niej niezmywalne plamy czy jakieś odbarwienia. Jeśli dodamy do tego, że nie boi się ona także wody, bo jest to podłoga nieprzemakalna, niestraszne są jej także grzyby.

Czyszczenie podłóg żywicowych

Nie da się w związku z tym ukryć, że utrzymanie posadzki żywicznej w czystości nie będzie zadaniem trudnym i każdy z nas sobie z tym bez problemu poradzi. Wszelkiego rodzaju plamy, jeśli w ogóle te się tutaj pojawią, usuniemy przy wykorzystaniu wody oraz detergentu. Poza tym warto zastanowić się też nad specjalnymi woskami, które służą pielęgnacji takich podłóg. Dzięki nim możemy przede wszystkim podnieść ich żywotność, a warto zauważyć, że podłoga z żywicy, o którą będziemy dbać, posłuży nam bardzo długo. Jak najbardziej jest to więc rozwiązanie, któremu przyjrzeć się warto.