Na co zwrócić uwagę wybierając wykonawcę posadzek żywicznych?

Nie da się ukryć, że rynek posadzek z żywicy jest u na dosyć młody. Być może nie możemy powiedzieć, że dopiero co się rozwija, bo mamy z nim już od jakiegoś czasu do czynienia, to jednak nie można też określić ich mianem powszechnych. Jeśli już to w większości przypadków z żywicy wykonywane są posadzki parkingowe czy też przemysłowe. Odnośnie naszych mieszkań prywatnych, to jednak na takie posadzki decydujemy się tam dość rzadko, choć i tak z roku na rok jest pod tym względem coraz lepiej. Mimo wszystko nie każdy wykonawca potrafi sobie z takimi podłogami poradzić. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając firmę, która wykona na naszą rzecz posadzki żywiczne?

Portfolio

Z całą pewnością bardzo ważne jest tutaj doświadczenie takiej firmy. Dlatego też wcześniej musimy się zapoznać ze wszystkimi dotychczasowymi pracami takiego wykonawcy. Jak nie trudno się domyślić dziś nie jest to zadanie trudne, ponieważ większość firm dysponuje dziś stronami internetowymi, gdzie możemy zobaczyć efekty ich dotychczasowej pracy w danym zakresie.

Warunki gwarancji

Poza tym, jeśli nie jesteście pewni co do wykonawcy, poza tym powinniście odnieść się także i do gwarancji takich posadzek z żywicy. Otóż nie każda firma ma świadomość tego, że najważniejsze jest tutaj odpowiednie przygotowanie podłoża. Najczęściej jest to wprawdzie wylewka betonowa, ale nie może ona być zbyt wilgotna, a wilgotność betonu nie powinna przekraczać 5%. Następnie powierzchnię trzeba oczyścić, wyrównać, odpylić i zaimpregnować. Wszystko po to, aby nie było problemów z trzymaniem się samego podkładu. Ustalenie odpowiednich warunków w umowie zawsze daje Wam nieco więcej pewności.